برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

ناشران افیلیت مارکتینگ چه کسانی هستند؟

صاحبان وبسایت‌هایی که روزانه مقدار قابل توجهی بازدیدکننده دارند می‌توانند به جمع ناشران خدمات و محصولات شرکت‌های معتبر بپیوندند. تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که آگهی تبلیغاتی محصولات و خدمات شرکت تبلیغ‌دهنده را در سایت خود قرار داده و برای هر کلیک، بازدید و یا خریدی حق کمیسیون خود را دریافت کنند. علاوه بر صاحبان وبسایت‌ها، سایر افراد نیز می‌توانند از نفوذ خود در بازار گرم (شامل افراد خانواده و دوستان و آشنایان) کسب درآمد کنند و یا با استفاده از رسانه‌های پرمخاطب مانند تلگرام به نشر و ترویج خدمات و محصولات تبلیغ‌دهنده بپردازند و بابت هر عملکردی هزینه‌ای دریافت نمایند.

در ادامه به عواملی که باید در ساختار و اداره ی یک کمپین تبلیغاتی در نظر بگیریم می پردازیم :

 • پاداش منصفانه باعث رشد برند شما می شود.

پاداش یکی از اساسی ترین عوامل تشکیل دهنده و در واقع نیرو محرکه ی کمپین بازاریابی است. به این دلیل که پاداش توسط تبلیغ دهنده تعیین می شود ممکن است این وسوسه برای شما وجود داشته باشد که مبلغ پایینی را در نظر بگیرید. اما توجه داشته باشید که یک بازاریاب حرفه ای گزینه های زیادی برای تبلیغات دارد و اگر مبلغ پیشنهادی شما برای او کافی نباشد به سراغ رقبایتان خواهد رفت.

یک پیشنهاد سخاوتمندانه و منصفانه به بیشتر دیده شدن شما و فروش بیشتر می انجامد. از سوی دیگر میزان پاداش باید به اندازه ای باشد که نرخ بازگشت سرمایه در هر فروش عددی مثبت شود و در نهایت به سود شما باشد. پاداش می تواند بسته به الگوی تبلیغاتی و بازه های زمانی خاص متغیر باشد.

 • هرگز چرخه ی بازاریابی را متوقف نکنید.

یک کمپین بازاریابی مؤثر باید همیشه در جریان باشد! به این معنا که زمانی که بازاریاب الگوی تبلیغاتی خود را ارائه می دهد و برند شما در پروسه ی بازاریابی قرار می گیرد، اگر از دریافت پاداش خود حین اجرای پروسه اطمینان داشته باشد کمپین را طوری طراحی می کند که در گذر زمان، همچنان سودآور باشد. در این صورت در ازای هر مبلغی که برای بازاریابی هزینه می کنید چند برابر آن را دریافت می کنید. بنابراین، این چرخه در نهایت به سود شما خواهد بود و هرگز نباید از حرکت بایستد.

 • کمپین خود را به دقت زیر نظر بگیرید.

کمپین تبلیغاتی خود را مرتباً ردیابی و تحلیل کنید. تا جایی که می توانید آمار فروش محصولات خود را در اختیار بازاریاب قرار دهید، زیرا او با در نظر گرفتن اطلاعات مربوط به محصولات پر فروش شما می تواند استراتژی های مربوط به کمپین تبلیغاتی را صحیح تر و دقیق تر طراحی نماید.

 • تعاملات سودمند داشته باشید!

ایجاد تعاملات مناسب با بازاریاب می تواند برای تبلیغات برند شما بسیار سودمند باشد. برای مثال می توانید پیش از موعد حراج ها، نماینده ی بازاریابی خود را در جریان بگذارید و یا او را از تولید محصولات جدید مطلع سازید. البته توجه داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید، زیرا در این صورت دخالت محسوب می شود و بازاریاب از ادامه ی تعامل با شما سرباز می زند.

 • اعتبارسنجی

اکثر شبکه های بازاریابی از شما می خواهند که در پایان هر ماه فروش هایی که ردیابی نموده اند را اعتبارسنجی کنید، این کار به شما اجازه می دهد که از فروش های جعلی یا ناقص جلوگیری شود. اگر یک کانال بازاریابی را حذف می کنید باید از اول آن را مشخص کنید تا در مورد آن مانند سایر کانال های بازاریابی، جستجوی طبیعی یا پولی انجام نشود. در غیر این صورت وقتی نرخ عدم پذیرش کمپین تبلیغاتی بالا رود، بازاریاب انگیزه ی خود را از دست می دهد و به سراغ تبلیغ دهنده ی دیگری می رود. به علاوه، این که اعتبارسنجی در بازه های مشخص زمانی انجام شود تا بازاریاب بتواند پاداش خود را دریافت کند، بسیار مهم است.

 • خلاقه های تبلیغاتی

درست است که بنرها تأثیرگذارترین فرم تبلیغات بازاریابی نیستند اما همچنان می توان از آن ها به خصوص برای پوشش دادن به تبلیغات اصلی استفاده نمود. در مورد اندازه های مرسوم بنر ها از بازاریاب سؤال کنید و امکانات لازم را در اختیار آنها قرار دهید.

 • استراتژی

مدل های مختلف بازاریابی را در نظر بگیرید و با شبکه ی بازاریابی خود برای تهیه ی استراتژی های پایدار برای هر یک از این مدل ها همکاری کنید و امکانات لازم را در اختیار آن ها بگذارید: محتوای لازم برای تدوین مطالب، لیست محصولات، قیمت ها، برنامه های زمان بندی، رویداد های فصلی و غیره.

 • فراتر از فروش

علاوه بر فروش در سایر زمینه ها نیز می توانید از شبکه ی بازاریابی کمک بگیرید؛ برای مثال در طراحی خبرنامه ها، ترغیب کاربران به دانلود اپلیکیشن ها یا خرید از طریق موبایل و غیره. در این زمینه ها با شبکه ی بازاریابی همکاری کنید و پاداش مناسبی را برای بازاریاب ها برای چنین اقداماتی که به موفقیت برند شما منجر می شود در نظر بگیرید.

 • مراقب کلاهبرداری و عملکرد ضعیف بازاریاب ها باشید

به ندرت پیش می آید که بازاریاب یا شخص دیگری از شبکه ی بازاریابی بخواهد فروش های جعلی درست کند و یا چرخه بازاریابی را دچار اخلال کند، اما با این حال سعی کنید با شبکه های بازاریابی که دارای قوانین منسجم و نظارت دقیق بر روند تبلیغات و پروسه ی فروش هستند همکاری کنید.

 • پاسخگو باشید

بازاریابی معرف یک تلاش گروهی میان تبلیغ دهنده، شبکه ی بازاریابی و بازاریاب است و به توجه و همکاری مداوم نیاز دارد. در غیر این صورت نمی توانید انتظار دستیابی به نتایج مثبت و رشد برند خود را داشته باشید.

 • پیوسته در مسیر تکامل گام بردارید

دنیای بازاریابی همواره در حال تغییر است. فرصت ها و چالش های جدید را در نظر بگیرید، اطلاعات خود را به روز کنید، اقداماتی که بازاریاب ها در رابطه با برند شما انجام می دهند را تجزیه و تحلیل کنید و روش های جدید فروش را از طریق شبکه ی بازاریابی خود امتحان کنید.

نتیجه گیری :

با توجه به نوع بازاریابی معرف که در دنیای دیجیتال سابقه تاریخی عالی و قدیمی دارد وشرکت های زیادی در خارج از ایران به سودآوری بالایی با این سبک بازاریابی رسیده اند که این سود آوری دو طرفه بوده هم برای ناشران و هم برای شرکت هایی که محصولات خود را توسط ناشران و تبلیغات ناشران به فروش گذاشته اند اما این برای من سوال است که چرا در ایران هنوز این موقعیت را شرکت ها برای این نوع بازاریابی فراهم نکردند یا اگر هم بوده خیلی کم و چشم گیر نبوده تا کاربران دنیای دیجیتال بتوانند از این فضا برای کسب درآمدزایی اینترنتی استفاده کنند